Magamról:
Az 1970-es évek elején találkoztam először az ördögkereszttel. Az itt alkalmazott asztalos illetve ácskötéseket az asztalos tanulók tanításában is felhasználtam. Ezután fordultam tudatosan a régi famegmunkálók munkái felé. A régi fajátékok szépsége, ötletessége megfogott, magam is igyekeztem hasonlókat készíteni, újabbakat kitalálni
2003-ban a Pest Megyei Népi Mesterségek Egyesületébe léptem be, ahol vándorkiállításon mutatkoztam be.
2004-ben a Kézműves Alapítvány szervezésében az Iparművészeti Múzeumban állítottam ki fajátékaimat.
2005-ben felvettek Pest-Budai Kézműves és Népművészeti Közhasznú Egyesületbe. A napokban nyílt egy kiállítás a szövetség tagjainak munkáiból ahol én is kiállítok.
2005-ben az Angyalföldi Művelődési Házban rendezett kiállításon a Kiss Áron Játéktársaságtól tárgyjutalomban részesültem.
2006 ápr.02-án a XIX. Országos Képző- és Iparművészeti Tárlat Esszencia kiállításon a Nemzeti Kultúrális Örökség minisztériuma által adományozott Iparművészeti Kategória Fődíját megnyertem.
Szeretném minél több érdeklődőnek bemutatni nagyapáink fajátékait, és ezeknek az általam kifejlesztett több mint 100 féle változatát, ördöglakatot, ördögkeresztet, és más képességfejlesztő logikai játékot. Igény esetén megtanítom az egyszerűbb fajátékok elkészítését régi hagyományos asztalos szerszámok használatával.
Bemutatókon egyszerre több résztvevőt be tudok vonni a játékba, huzamos ideig le tudom kötni idős és fiatal figyelmét is. Fajátékaimat az érdeklődők megvásárolhatják!
Minden meghívást, játszóházra, falunapra, hasonló rendezvényekre szívesen fogadok örömmel, teljesítek.
Üdvözlettel:
Csézli Lukács
|